Jak recenzujemy najlepsze oprogramowanie VPN


Kupowanie najlepszego oprogramowania VPN dla swoich potrzeb jest ważne.

Dlatego chcemy zachować 100% przejrzystość co do tego, jak testujemy i recenzujemy oraz metod, których użyliśmy do wyboru najlepszych programów VPN roku 2024.

Używamy pięciu różnych czynników, aby stworzyć ogólny wynik i zdecydować, które oprogramowanie VPN znajdzie się na naszej liście dziesięciu najlepszych. Czynniki te mają znaczenie, ale nie wszystkie są jednakowo ważne.

Dlatego waga wyniku końcowego różni się w zależności od czynników, które testowaliśmy.

Oto pięć głównych czynników i ich stosunkowa waga w naszym procesie testowania:

1. Bezpieczeństwo Najważniejsze, o wadze 35%. Wybraliśmy sieci VPN, które mają szyfrowanie na poziomie wojskowym, szereg protokołów (OpenVPN, L2TP, IKEv2 i więcej), ochronę przed wyciekiem DNS i Kill Switch.

2. Liczba serwerów i lokalizacji: Jest niezbędna, abyś mógł anonimowo, szybko i z dowolnego miejsca surfować. W naszym ogólnym wyniku nadaliśmy temu czynnikowi wagę 25%.

3. Dodatkowe funkcje i kompatybilność urządzeń: Obejmuje to takie funkcje, jak zasady braku logów, aplikacje na komputery PC, Mac, iOS i Android, dzielone tunelowanie i nie tylko. W naszym ogólnym wyniku przypisaliśmy temu czynnikowi wagę 20%.

4. Wartość za pieniądze: Zwykle jest tak, że dostajesz to, za co płacisz. Większość oprogramowań VPN jest podobnie wyceniana, dlatego przypisaliśmy temu współczynnikowi wagę 10%.

5. Recenzje użytkowników: Chociaż są one ważne, mogą wprowadzać w błąd, ponieważ wszyscy inaczej traktujemy technologię i różnie ją rozumiemy. Nadaliśmy temu czynnikowi 10% naszego ogólnego wyniku.

Aby zdecydować o punktacji za dodatkowe funkcje, kompatybilność urządzeń i stosunek jakości do ceny, przeanalizowaliśmy oferty wszystkich testowanych przez nas dostawców VPN. Tę informację najlepiej jest pobrać bezpośrednio ze źródła.

Informacje dotyczące recenzji użytkowników pochodzą z TrustPilot, sklepu Google Play i recenzji naszych użytkowników.

Jeśli chodzi o cenę, naszym głównym celem jest elastyczność i wartość. Usługi, które oferują tylko jeden, drogi plan, nie są najlepszą opcją. Żyjemy w dobie usług à la carte, w których większość konsumentów jest przyzwyczajona do miesięcznych opłat.

Średnia miesięczna opłata dziesięciu najlepszych, sprawdzonych przez nas, sieci VPN, wynosi w chwili pisania tego artykułu około 9,80$. Wiele z nich znajduje się poniżej tej kwoty, a kilka powyżej. Te, które kosztują więcej, oczywiście muszą uzasadniać swoje wysokie ceny.

Wartość jest nieco zawiła, ale uważamy, że pojedyncza subskrypcja VPN powinna spełniać określone kryteria. Musi obejmować zasięg co najmniej pięciu jednoczesnych urządzeń, co jest średnią dla branży. Musi działać na wielu platformach, w tym na urządzeniach mobilnych. Pojedyncza subskrypcja musi działać na różnych platformach - to znaczy opłacenie subskrypcji na Maca powinno również zapewnić funkcjonalność VPN dla iPhone'a. Jeśli VPN zmusza cię do przeskakiwania przez przeszkody i dopłaty do zabezpieczenia wszystkich różnych urządzeń w domu, nie jest to dobra wartość.