ProtonVPN Recenzja

8.8
Dobra
Nasza opinia: Nasze testy wskazują, że ProtonVPN traktuje twoje bezpieczeństwo w internecie, prywatność i wolność śmiertelnie poważnie. Ma dobrze zaprojektowane aplikacje open-source, które podlegają również niezależnemu audytowi. Ich długoterminowe subskrypcje mogą być droższe niż u większość VPN, ale w zamian otrzymujesz nieograniczoną przepustowość, solidne funkcje bezpieczeństwa, ogromną sieć serwerów i wiele więcej.
Otrzymaj ProtonVPN - Chroń swoją prywatność!
Nieograniczony dostęp do serwerów z całego świata. Bardzo szybka prędkość. Uzyskaj najlepszą ofertę za pośrednictwem naszego linku…
www.protonvpn.com/oferta-specjalna

Podsumowanie recenzji

W przeciwieństwie do niektórych VPN powstałych w piwnicach i sypialniach, ProtonVPN został opracowany przez ekspertów ds. bezpieczeństwa, inżynierów, naukowców i programistów w CERN w 2014 roku. Zaczęło się od ProtonMail, największej światowej, w pełni zaszyfrowanej usługi email, która sprawia, że wszystkie twoje maile są praktycznie nieczytelne do kogokolwiek poza odbiorcą – nawet ProtonMail nie może odczytać maili ProtonMail.

Grupa nie poprzestała jednak na super zaszyfrowaniu poczty email, przesuwając kopertę prywatności jeszcze bardziej wraz z rozwojem ProtonVPN. Początkowo mieli na celu ochronę dziennikarzy i aktywistów, którzy używają ProtonMail, teraz firma zapewnia masom taką samą prywatność i bezpieczeństwo w Internecie dzięki ProtonVPN.

Wyrafinowane funkcje bezpieczeństwa ProtonVPN, takie jak doskonała poufność przekazywania, pełne szyfrowanie dysku i bezpieczne serwery podstawowe, mogą sprawiać wrażenie, że są przeznaczone dla urzędników państwowych lub dysydentów politycznych. Nasze testy wykazały jednak, że funkcje te są również bardzo przydatne dla zwykłych osób, takich jak ty i ja.

ProtonVPN jest superszybki, to miła wiadomość dla wszystkich pozostających w izolacji. Jeśli bierzesz udział w zajęciach online, ProtonVPN nie będzie miał problemu z uzyskaniem dostępu do sieci twojej szkoły. To samo dotyczy osób, które pracują w domu. Zakupy internetowe? Sprawdziliśmy ProtonVPN podczas wyszukiwania okazji, łącząc serwery w różnych krajach i porównując ceny.

Podsumowując, jesteśmy zadowoleni z szybkości i wydajności. Oferuje ponad tysiąc serwerów, więc nie musisz się martwić o przeciążone serwery i zatory w sieci. ProtonVPN jest kompatybilny z niemal każdym urządzeniem, a aplikacje są dobrze zaprojektowane i intuicyjne.

Prywatność / anonimowość

Być może ze względu na swoje tło jako pomysł naukowców z CERN i MIT funkcje zabezpieczeń ProtonVPN nie są żartem. Zanim zagłębimy się w kwestie bezpieczeństwa, omówmy najpierw ich stanowisko w sprawie prywatności. ProtonVPN ma ścisłą politykę braku logów. Zgodnie z ich polityką prywatności 'nie przechowujemy informacji o twoich połączeniach ani odwiedzanych stronach internetowych. W celu zabezpieczenia twojego konta i upewnienia się, że to ty się logujesz, przechowujemy pojedynczy znacznik czasu ostatniego logowania na twoje konto. Tutaj również nie przechowujemy żadnych informacji o tym, skąd się logowałeś, jak długo byłeś zalogowany lub w które miejsca się logowałeś... '

Możesz zobaczyć tę politykę w akcji w ich rocznych raportach przejrzystości, które ujawniają incydenty związane z żądaniami prawnymi o dane abonentów. Ponadto ProtonVPN ma siedzibę w Genewie w Szwajcarii – kraju znanym ze szwajcarskich banków i surowych przepisów dotyczących prywatności. Można śmiało powiedzieć, że ProtonVPN jest najlepszą opcją z punktu widzenia prywatności.

Pod względem bezpieczeństwa ProtonVPN również niczego nie brakuje. Mają oni wszystkie zwykłe protokoły, które możesz już znać: szyfrowanie AES-256, IKEv2/IPSec i OpenVPN. Ich funkcja Perfect Forward Secrecy gwarantuje, że transakcje online są bezpieczne, a AdBlocker (NetShield) chroni przed malware, modułami śledzącymi strony i natrętnymi reklamami.

To, co sprawia, że ​​ProtonVPN jest wyjątkowy, to funkcja Secure Core, która zapewnia bezpieczeństwo połączenia, automatycznie kierując ruch przez wiele serwerów przed faktycznym miejscem docelowym. Co więcej, wszystkie ich aplikacje są open source, więc każdy może sprawdzić i upewnić się, że nie robi niczego podejrzanego.

Szybkość i niezawodność

Zwykle między szyfrowaniem VPN a opóźnieniem istnieje kompromis; im wyższy poziom szyfrowania, tym bardziej zmniejsza prędkość Internetu. Jednak nie jest tak w przypadku ProtonVPN. Przed połączeniem się z którymkolwiek z ich serwerów mieliśmy prędkość pobierania około 54 Mb/s. Po połączeniu z pobliskim serwerem w USA prędkość spadła do 39 Mb/s i około 35 Mb/s podczas połączenia z serwerem w Wielkiej Brytanii. Nawet po przejściu na serwery w krajach położonych na całym świecie, takich jak Hongkong i Japonia, nadal osiągnęliśmy przyzwoitą prędkość około 20 Mb/s. Od czasu do czasu doświadczaliśmy rozłączeń, co może być trochę irytujące, ale przy ponad tysiącu serwerów do wyboru nie powinno to stanowić problemu. Najważniejsze jest to, że prędkość jest wystarczająco duża, aby przeglądać, grać i nie tylko.

Platformy i urządzenia

ProtonVPN obsługuje wiele platform i ma natywne aplikacje dla systemów Windows, Mac, iOS i Android. Dostępna jest również aplikacja beta dla większości dostawców opartych na systemie Linux Debian i Fedorze 33 oraz instrukcje instalacji dla różnych routerów. W zależności od tego, z jakiego poziomu subskrypcji korzystasz, jednoczesne połączenia urządzeń mogą wynosić od 1 do 10.Lokalizacje serwerów

Mimo, że ProtonVPN istnieje dopiero od siedmiu lat, zdołał już zbudować imponującą dystrybucję serwerów. Dzięki sieci 1237 serwerów w 55 krajach oferuje szeroki zasięg w krajach USA i Europie. Działa również w miejscach, których najmniej się spodziewasz, takich jak Indie, Chiny, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Hongkong i obszary zwykle ignorowane przez innych dostawców VPN.

United Arab EmiratesArgentinaAustriaAustraliaBelgiumBulgariaBrazilCanadaSwitzerlandChileColombiaCosta RicaCyprusCzech RepublicGermanyDenmarkEstoniaSpainFinlandFranceGreeceHong KongHungaryIrelandIsraelIndiaIcelandItalyJapanKoreaLithuaniaLuxembourgLatviaMoldovaMexicoMalaysiaNetherlandsNorwayNew ZealandPeruPolandPortugalRomaniaSenegalRussian FederationSwedenSingaporeSloveniaSlovakiaTurkeyTaiwanUkraineUnited KingdomUnited StatesSouth Africa

Wsparcie klienta

ProtonVPN może nie zapewniać całodobowego wsparcia, ale byliśmy zadowoleni z ich systemu odpowiadania na zapytania. Wysłaliśmy im wiadomość za pośrednictwem formularza online i byliśmy zaskoczeni, że otrzymaliśmy odpowiedź w niecały dzień. Jest to dość odświeżające doświadczenie, biorąc pod uwagę, że większości innych dostawców, jeśli mamy szczęście, zajmuje kilka dni. Ponadto ProtonVPN ma sekcję FAQ z przydatnymi informacjami na temat pobierania i konfiguracji, rozwiązywania problemów i nie tylko.

Ceny

W przeciwieństwie do standardowej praktyki VPN, ProtonVPN działa w ramach warstwowej usługi subskrypcji. W rzeczywistości działa to na korzyść użytkownika, ponieważ zapewnia większą elastyczność i pozwala płacić tylko za to, czego potrzebujesz. ProtonVPN oferuje obecnie trzy plany subskrypcji. Plan Basic kosztuje 20 zł miesięcznie i obejmuje 2 połączenia VPN, dostęp do serwerów w 55 krajach, szybkie połączenie, ścisłą politykę braku logów, obsługę pobierania i Adblocker (NetShield).

Po prostu dodaj 20 zł więcej, aby uaktualnić plan Plus, a otrzymasz trzy dodatkowe połączenia VPN oraz Secure Core VPN, TOR over VPN i nieograniczone możliwości przeglądania treści. Plan Visionary w kwocie 110 zł miesięcznie może być nieco wygórowany dla przeciętnego użytkownika, ale zapewnia wszystko, co oferuje plan Plus, przy zwiększeniu jednoczesnego połączenia do 10 urządzeń. To, za co naprawdę płacisz, to najlepiej płatna warstwa ProtonMail – 20 GB miejsca na dane, 50 aliasów email, obsługa 10 domen email i 5 użytkowników na jednym koncie. Ponadto twoja subskrypcja obejmuje bezpieczną książkę adresową, prywatny ProtonCalendar i nadchodzącą szafkę plików ProtonDrive. Jeśli tak naprawdę nie widzisz potrzeby korzystania z prywatnej poczty email, plan Plus będzie bardziej niż wystarczający.
Otrzymaj ProtonVPN - Chroń swoją prywatność!
Nieograniczony dostęp do serwerów z całego świata. Bardzo szybka prędkość. Uzyskaj najlepszą ofertę za pośrednictwem naszego linku…
www.protonvpn.com/oferta-specjalna
Napisz recenzję na ProtonVPN
Podziel się swoimi przemyśleniami, aby pomóc innym.
ProtonVPN Recenzje Użytkowników
    Otrzymaj ProtonVPN - Chroń swoją prywatność!
    Nieograniczony dostęp do serwerów z całego świata. Bardzo szybka prędkość. Uzyskaj najlepszą ofertę za pośrednictwem naszego linku…
    www.protonvpn.com/oferta-specjalna