Oświadczenie ogłoszeniodawcy

Atlas VPN Recenzja

-
Oferta niedostępna
Nasza opinia: Atlas VPN ma prawdopodobnie najlepszą ofertę, jeśli chodzi o bezpłatną usługę VPN z nieograniczoną przepustowością i silnymi protokołami bezpieczeństwa. Nic dziwnego, że wrażenia są jeszcze lepsze, gdy zasubskrybujesz ich usługę premium.
Pobierz Private Internet Access - Chroń swoją prywatność!
Nieograniczony dostęp do serwerów z całego świata. Bardzo szybka prędkość. Uzyskaj najlepszą ofertę za pośrednictwem naszego linku…
www.privateinternetaccess.com/oferta-specjalna

Podsumowanie przeglądu

Atlas VPN wszedł na rynek dopiero w styczniu 2020 roku, ale już wywołuje burzę wśród wielu użytkowników VPN. Jest reklamowany jako bezpłatna usługa VPN, która ceni twoją prywatność, nie bombarduje cię reklamami, nie ma limitu danych i wykorzystuje szyfrowanie na poziomie wojskowym. Krótko mówiąc, jest to wszystko, czym większość innych 'darmowych' marek VPN nie jest, co rzeczywiście jest bardzo odświeżające. Oczywiście, jeśli chcesz mieć dostęp do zoptymalizowanych i szybszych serwerów, Atlas VPN oferuje również wersję Premium.

Ten dostawca VPN ma również szybki napęd, z ponad 570 serwerami rozmieszczonymi w 17 krajach w ciągu zaledwie roku działania. Połączenia są szybkie, niezawodne i bezpieczne dzięki protokołowi IPv6 oraz ochronie przed wyciekami DNS i WebRTC. Wszystkie aplikacje są kompatybilne z systemami Windows, macOS, Android, iOS i wkrótce Chrome.

W tej usłudze najbardziej podoba nam się, że zbierają one bardzo minimalną ilość danych. W rzeczywistości, jeśli używasz bezpłatnej wersji, nie musisz się nawet rejestrować! Jak na razie brzmi dobrze, ale sprawdźmy, czy ta usługa jest rzeczywiście tak dobra, za jaką się podaje.

Prywatność / Anonimowość

Aby zabezpieczyć ruch internetowy, Atlas VPN działa na standardowym połączeniu AES-256 i IPSec/IKEv2. Dzięki temu jest praktycznie niezniszczalny, dlatego nie musisz się martwić, że hakerzy zdobędą twoje informacje. A co z samym Atlas VPN, ile danych jest przechowywanych? Zgodnie z ich Polityką prywatności:

"Jesteśmy siecią VPN bez logów: nie przechowujemy twojego prawdziwego adresu IP i nie gromadzimy żadnych informacji identyfikujących, co przeglądasz, oglądasz lub robisz online za pośrednictwem tego połączenia VPN. Jedyne gromadzone informacje to podstawowe analizy, aby zapewnić doskonałą obsługę wszystkim naszym użytkownikom. Oznacza to również, że nie mamy żadnych danych, które moglibyśmy udostępnić organom ścigania i agencjom rządowym, które żądają informacji o tym, co robiłeś za pośrednictwem połączenia VPN."

To bardzo pocieszające, zwłaszcza że Atlas VPN podlega umowie '5 Eyes'. Dzięki tej polityce rejestrowania danych nie będą mieli żadnych danych do przekazania rządom lub organom ścigania. Ponadto Atlas VPN posiada również kill switch, który chroni cię przed wyciekiem danych w przypadku zerwania połączenia. Inną przydatną funkcją jest SafeBrowse, która ostrzega o otwarciu złośliwej lub potencjalnie szkodliwej strony internetowej. Jednak w chwili pisania tego tekstu zarówno funkcje kill switch, jak i SafeBrowse są dostępne tylko w aplikacjach na Androida i iOS.

Szybkość i niezawodność

Aby przetestować szybkość i niezawodność Atlas VPN, używaliśmy platformy przez kilka tygodni, wykorzystując ją nie tylko do przeglądania treści i pobierania, ale także do gier i normalnego przeglądania sieci. Przed połączeniem się z serwerem zwykle mamy średnią prędkość pobierania 49 Mb/s i prędkość wysyłania 7 Mb/s. Nie było prawie żadnej różnicy, gdy łączyliśmy się z lokalnym serwerem, ponieważ prędkość pobierania pozostała stabilna, średnio 41 Mb/s, a prędkość wysyłania oscylowała wokół 4 Mb/s. Nic dziwnego, że prędkości nieco spadły, gdy tylko przełączyliśmy się na serwer w USA (byliśmy gdzieś w Europie w czasie pisania tej recenzji). Z podstawowej szybkości pobierania 49 Mb/s spadła do około 37 Mb/s, podczas gdy prędkość wysyłania spadła do 3 Mb/s. Ogólnie nasze doświadczenie było więcej niż zadowalające. Surfowanie po Internecie przebiegało dobrze i prawie nie było opóźnień ani buforowania, niezależnie od platformy. Zwróć jednak uwagę, że testy szybkości zostały wykonane na koncie Premium.

Platformy i urządzenia

Atlas VPN jest kompatybilny z urządzeniami mobilnymi, tabletami, laptopami i komputerami stacjonarnymi oraz obsługuje wiele platform, w tym Android, iOS, macOS i Windows. Obecnie Atlas VPN nie działa dla OSX.

windowsmacandroidios

Lokalizacje serwerów

Obecnie Atlas VPN ma łącznie 573 serwery w 17 krajach: Australii, Austrii, Belgii, Kanadzie, Danii, Francji, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Holandii, Norwegii, Singapurze, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

AustraliaGermanyNetherlandsSpainAustriaHong KongNorwaySwedenBelgiumHungaryPolandSwitzerlandCanadaIndiaRomaniaUnited Arab EmiratesCzech RepublicIrelandSerbiaUnited KingdomDenmarkItalySingaporeUnited StatesFranceJapanSlovakia

Wsparcie klienta

Atlas VPN ma obszerną sekcję FAQ w zakładce POMOC. Artykuły nie są dobrze zorganizowane, chociaż uznaliśmy, że pasek wyszukiwania jest pomocny w znajdowaniu potrzebnych nam informacji. Jeśli i to zawiedzie, zawsze możesz wysłać im wiadomość email na adres support@atlasvpn.com. Jeśli jesteś subskrybentem Premium, po prostu zaloguj się, a uzyskasz dostęp do spersonalizowanej obsługi klienta 24/7.

Ceny

W tej części omówmy najpierw różnice między bezpłatną a płatną subskrypcją. Bezpłatna wersja zasadniczo zapewnia nieograniczoną przepustowość, szyfrowanie danych i hermetyzację, a także ograniczony dostęp tylko do 3 lokalizacji: USA, Japonii i Australii. Z drugiej strony, oto, co możesz zyskać dzięki subskrypcji Premium:

• Ponad 20 lokalizacji na całym świecie i ponad 500 serwerami
• Indywidualne wsparcie 24/7
• Jednoczesne korzystanie z usług premium na nieograniczonej liczbie urządzeń
• Funkcja SafeBrowse i kontrola bezpieczeństwa
• Większa wydajność i nieograniczona przepustowość

Najważniejsze zostawiliśmy na koniec. Omówmy stawki. Miesięczny koszt nie jest zbyt konkurencyjny i wynosi 40 zł, biorąc pod uwagę, że średnia miesięczna opłata za usługę VPN wynosi około 20 zł. Cena znacznie spada, jeśli wykupujesz roczną subskrypcję w cenie 10 zł miesięcznie, i jest ona dalej obniżana do 6 zł miesięcznie, jeśli płacisz z góry przez 3 lata. Chociaż nie jest to najniższa stawka, warto zauważyć, że Atlas VPN nie nakłada żadnych ograniczeń na liczbę urządzeń podłączonych do jednego konta premium. Oznacza to, że nie musisz kupować dodatkowej subskrypcji tylko po to, aby objęła ona wszystkie urządzenia w domu!
Pobierz Private Internet Access - Chroń swoją prywatność!
Nieograniczony dostęp do serwerów z całego świata. Bardzo szybka prędkość. Uzyskaj najlepszą ofertę za pośrednictwem naszego linku…
www.privateinternetaccess.com/oferta-specjalna
Napisz recenzję na Atlas VPN
Podziel się swoimi przemyśleniami, aby pomóc innym.
Captcha
Pobierz Private Internet Access - Chroń swoją prywatność!
Nieograniczony dostęp do serwerów z całego świata. Bardzo szybka prędkość. Uzyskaj najlepszą ofertę za pośrednictwem naszego linku…
www.privateinternetaccess.com/oferta-specjalna